تزريق اميد به كلاف پيچيده توليد
صنايع اصفهان در مقايسه با ساير صنايع سهم بيشتری از اشتغالزايی كشور را به خود اختصاص داده است تزريق اميد به كلاف پيچيده توليد
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
دو توافق صنعتی با روسیه
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات‌عامل ایدرو جزئیات نتایج سفر رئیس‌جمهوری به روسیه و هیات همراه را تشریح کرد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
انتشار اطلاعات تجاری ایران در سال 95
گمرک ایران جزئیات تجارت خارجی ایران در سال 95 را منتشر کرد. بر اساس این گزارش مجموع تجارت خارجی ایران در سال گذشته به 87 میلیارد و 614 میلیون دلار رسید که این رقم نشان می‌دهد تجار ایرانی در سال 95 به اندازه 34/ 4 درصد بیشتر از سال 94 مبادلات تجاری با سایر کشورها انجام داده‌اند. صادرات غیرنفتی ایران در سال 95 در مجموع به ۴۳میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار رسید که این میزان در مقایسه با سال 94 به میزان 54/ 3 درصد رشد داشته است. همچنین واردات ایران در سال ۹۵ به ۴۳میلیارد و۶۸۴ میلیون دلار رسید که در مقایسه با سال 94 به میزان 16/ 5 درصد رشد نشان می‌دهد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
ماموریت 8 ضلعی بخش‌خصوصی
بخش‌خصوصی اولویت‌های خود را برای سال 96 در حوزه‌های مختلف مشخص کرد. برنامه اتاق بازرگانی ایران برای سال 96، برگرفته از رویکردهای مصوب برنامه دوره هشتم اتاق بوده و در هشت بخش تقسیم شده است. بر این اساس در قسمت اقدامات راهبردی، طرح توسعه ساختمان اتاق بازرگانی ایران در دستور کار قرار دارد و مقرر شده براساس این برنامه، در سال 96 این موضوع تا 30 درصد محقق شود. اقدامات دیگر راهبردی در برنامه مذکور، مربوط به اصلاح ایرادات شناسایی شده در قانون اتاق به منظور انطباق کارکرد اتاق با نیازهای روز بخش‌خصوصی است.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد / سناریوی تولید در سال جدید
نقشه راه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال 1396 مشخص شد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
مقام معظم رهبری تبیین کردند هفت الزام رونق تولید
مقام معظم رهبری در پیامی به ‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، امسال را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» نام‌گذاری کردند. ایشان در اولین روز سال نو نیز در سخنانی، هفت الزام مسوولان برای رونق گرفتن تولید را تبیین کردند. رهبر انقلاب، در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کردند: «اینجانب هیچ‌گاه در انتخابات دخالت نمی‌کنم و نمی‌گویم مردم به چه کسی رای بدهند یا ندهند؛ اما اگر کسانی بخواهند در مقابل رای ملت بایستند و با ایجاد مزاحمت رای مردم را بشکنند، دخالت می‌کنم و در مقابل آنها خواهم ایستاد.»
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
قائم مقام نعمت‌زاده خبرداد؛ رشد ۳.۵ برابری صادرات محصولات غیرنفتی در سال ۹۵
قائم مقام وزیر صنعت گفت: یکی از برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جدید افزایش تراز تجاری ایران با صادرات محصولات غیرنفتی است.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
۹۶، سال ورشکستگی سنتی‌ها/صنعت به آینده امیدوار است
رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران گفت: اصلی‌ترین مسئله صنعت ایران رقابت‌پذیر بودن این صنعت است که نمی‌توان آن را با تسهیلات مالی حل کرد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
معاون نعمت‌زاده اعلام کرد؛ ۱۲استراتژی صادراتی سال۹۶/پاسخ به خواسته‌ صادرکنندگان ظرف ۴۸ساعت
معاون وزیر صنعت با برشمردن۱۲ استراتژی صادراتی سازمان توسعه تجارت در سال ۹۶ گفت: حداکثر ظرف ۴۸ ساعت، کمک کار صادرکنندگان در امر صادرات بوده و با جوابهای روشن و شفاف به آنها پاسخ خواهیم داد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
ارایه پیشنهادات وزارت صنعت به رئیس‌جمهور/«اشتغال ضربتی» آماده شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، «طرح اشتغال ضربتی» آماده و به رئیس جمهور تقدیم شد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
حذف صفر از اسکناس‌ها شاید دو سال دیگر/ ویژگی های ارز جایگزین دلار
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه رفروم پولی ایران حداقل دو سال دیگر زمان لازم دارد گفت: ارز جایگزین دلار باید نقش اساسی در تجارت خارجی داشته و از ثبات لازم برخوردار باشد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
موانع توقف رشد بیکاری/مسیر اشتغال و تولید چگونه هموار می‌شود؟
۳ میلیون و۲۰۰هزار نفر از جمعیت ۲۵میلیونی فعال اقتصادی کشور، در زمره بیکاران قرار دارند که حدود۲۰۰هزار نفر نسبت به سال۹۴ افزایش یافت که این روندنگران کننده بایدبا اقدامات ضرب‌الاجل متوقف شود.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
ضرورت برنامه‌ریزی برای بخش معدن/اوضاع معدن در ۹۶ بهتر می‌شود
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: امیدواریم در سال ۹۶ اوضاع بخش معدن بهتر از سال قبل شود.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
از سرگیری همکاری با موسسات مالی بین المللی
مدیرکل دفتر وام‌ها، مجامع و موسسات بین‌المللی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی از آغاز دوباره همکاری با موسسات مالی بین‌المللی خبر داد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
کمیسیون اروپا دامپینگ ایران را رد کرد/تعرفه موقتی در کار نیست
اگرچه کمیسیون اروپا تصمیم گرفته تعرفه‌های موقتی برای واردات فولاد از کشورهایی همچون ایران را اعمال نکند، اما ممکن است برخی کشورها را به عنوان ناقض مقررات و تلاش برای دامپینگ معرفی کند.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
دلایل عدم موفقیت ایران در توسعه صنعتی برونگرا
رئیس کمیسیون معدن اتاق ایران، در نشست اخیر کمیسیون ضمن اشاره به مفهوم اقتصاد مقاومتی در مجامع بین‌المللی تقویت مقاومت زیرساخت‌های اقتصادی، زیست‌محیطی، حکمرانی و زیرساخت‌های اجتماعی را از لازمه‌های امروز اقتصاد کشور دانست و خاطرنشان کرد: الزامات توسعه صنعتی به دو دسته استراتژی‌های درون‌نگر و برون‌نگر تقسیم می‌شوند. در استراتژی‌های درون‌نگر موضوع سیاست جایگزینی واردات با ساختار تولید صنعتی و تولید کالا برای پاسخگویی به نیاز داخل مطرح می‌شود و در استراتژی‌های برون‌نگر توسعه صادرات با ساختار تولید کالا و خدمات برای پاسخگویی به بازار خارجی مطرح می‌شود.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران بررسی کرد/ تجربه جهانی اعتماد مالیاتی
موافقت سازمان امور مالیاتی با پذیرش اظهارنامه بنگاه‌های تولیدی سرانجام پس از سال‌ها انتظار کلید خورد. براساس این اقدام، ماموران مالیاتی با لحاظ کردن اظهارنامه‌ها و صورت‌های مالی تسلیمی واحدهای تولیدی موصوف و با اولویت قطعی کردن مالیات براساس اظهارنامه‌ تسلیمی، ضمن خودداری از صدور برگ تشخیص مالیاتی، برگ مالیات قطعی عملکرد سال 1394 و 1395 آنان را صادر و ابلاغ خواهند کرد. این اقدام، پایانی بر بی‌اعتمادی مالیاتی به شمار می‌رود.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
در پی نامه آیت‌الله موحدی به لاریجانی؛ استفاده دولت از فاینانس در بودجه های سنواتی مجاز اعلام شد
رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به رئیس‌ مجلس اعلام کرد: استفاده دستگاه‌های اجرایی از تسهیلات مالی خارجی در طول برنامه ششم مجاز است.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
سرفصل‌های بسیار برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های فولاد مبارکه
معاون صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: سرفصل های بسیاری در بخش افزایش بهره وری وکاهش هزینه های تولید با استفاده از تکنولوژی نانو در فولاد مبارکه وجود دارد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
سفیر ایران در روسیه؛ حجم معاملات تجاری ایران و روسیه به ۱۰ میلیارد دلار می رسد
سفیر ایران در روسیه گفت: با توجه به روند افزایشی روابط تجاری ایران و روسیه، انتظار می رود که گردش مالی دو کشور ظرف سه سال آینده، به ۱۰ میلیارد دلار برسد.
فایل خبر را از اینجا دریافت کنید  
Showing 1 - 20 of 3,057 results.
Items per Page 20
از 153

لیست اخبار خبرنگاران افتخاری خانه2

لیست اخبار خبرنگاران افتخاری خانه2

لیست اخبار کاربران